Står i sändningen

Publicerat: 5 december, 2006 i Uncategorized

Spelar just nu min favoritgrupp, BluesTraveller och låten hook. Idag har jag varit till Gullåsen…Men inte för att jag blivit så gammal ännu utan till Ergoterapin. Jag har något som heter karpaltunnelsyndrom i bägge händerna, det betyder att händerna domnar bort. Jag borde opperera dom men vet inte riktigt hur och när jag skulle få tid till det. Så jag skall testa något som heter nattskena, var och gjorde avtryck av mina händer idag och skall testa om det blir nåt bättre.

Förutom det har jag varit på näringsutskott och pratat dyklag, vi skall få en ny dyklag på Åland och jag måste säga att den i det stora hela är bra men jag försöker jobba för att gå dykbolagen lite mer till mötes än vad Landskapsregeringen gjort.

Nu spelar jag Shirley Clamp, Om. Måste focusera på radion nu, hörs på Steelfm 95,9 eller så finns jag här lite senare. Hej så länge

Lämna en kommentar